Katie Alice Greer o sztuce, filmach, książkach i polityce. Co poleca wokalistka Priests?

Czego słucha i co czyta charyzmatyczna wokalistka zespołu? Co sądzi o związkach między sztuką i polityką? Poznajcie listę rekomendacji, nie tylko kulturalnych, Katie Alice Greer.Debiutancki album zespołu Priests “Nothing Feels Natural” wywołał spore zainteresowanie swoim zaangażowanym przekazem. Członkowie kwartetu wielokrotnie byli pytani w wywiadach o kwestie pozamuzyczne. Przy okazji rozmowy z The Creative Independent, Katie Alice Greer stworzyła listę własnych rekomendacji kulturalnych. Jest ona równie nietypowa, jak twórczość zespołu:

Teoria: cała sztuka jest polityczna, estetyka i jej brak to dwie strony jednej, tej samej monety

Film: “It Felt Like Kiss” reż. Adam Curtis (zapis teatralnego projektu poświęconego problematyce władzy, z udziałem Kronos Quartet i Damona Albarna)

Esej: Chris Kraus “Pay Attention” (ze zbioru gromadzącego eseje pisarki “Video Green”)

Piosenka: Barbara Dane and the Chambers Brothers - “It Isn’t Nice”.Książka: Assata Shakur “Autobiografia” (autobiografia afroamerykańskiej aktywistki działającej w Czarnych Panterach i Armii Czarnego Wyzwolenia, która po ucieczce z więzienia ukrywa się na Kubie)

Opowiadania: Jorge Luis Borgess “Everything and nothing” (amerykańska kolekcja nowel i esejów pisarza, zaczerpniętych głównie ze zbioru “Fikcje”).

Singiel, który można kupić za śmieszne pieniądze na Discogs: “Teenbeat 100” (kolekcja brytyjskiego indie-rocka z początku lat 90.)

Płyty:

Susan Cadogan - Susan Cadogan (1976)
Bobbie Gentry - Ode To Billie Joe (1967)

Crazy Band - Fuck You (2011)
Sharon Van Etten - Are We There (2014)

Myśl: Gatunek to narzędzie rynku muzycznego, a nie muzycznej twórczości.


PRIESTS w Krakowie już 14 października. Kup bilet.