ORGANIZATORZY


Małopolski Ogród Sztuki - regionalny ośrodek kulturalny, administracyjnie i organizacyjnie związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Miejsce wydarzeń na styku różnych sztuk, z dużym uwzględnieniem muzyki oraz działań wizualnych. Obiekt mieści w sobie m.in. salę widowiskową i kinową, a także przestrzenie wystawiennicze. Wśród realizowanych projektów są premiery teatralne (Scena Eksperymentalna, m.in. przedstawienia Małgorzaty Warsickiej, Wojtka Blecharza, Magdy Szpecht, Magdy Miklasz), wystawy, seanse filmowe (współpraca z Kinem Pod Baranami) oraz przedsięwzięcia edukacyjne. MOS jest również organizatorem festiwalu tańca współczesnego Kroki, ponadto udostępnia przestrzeń cenionym imprezom cyklicznym (m.in. Netia Off Camera, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Unsound Festival, Materia Prima, Patchlab, Copernicus Festival).  


Artur Rojek - wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów, promotor, dyrektor artystyczny OFF Festivalu. Założyciel zespołu Myslovitz, z którym w latach 1992- 2012 nagrał 8 studyjnych albumów. Po opuszczeniu grupy, skupił się na organizacji własnego festiwalu muzyki alternatywnej oraz solowej karierze. W 2014 roku opublikował debiutancki album "Składam się z ciągłych powtórzeń", który zyskał status platynowej płyty i został nagrodzony Fryderykiem. W dorobku muzyka znajduje się też m.in. projekt Lenny Valentino. Za swoje osiągnięcie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Brązowym Medalem "Zasłużonego Kulturze Gloria Artis".
Off Festival - zainicjowany przez Artura Rojka jeden z największych i najbardziej cenionych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku w Mysłowicach. Od 2010 roku jest organizowany na terenie Katowic. W programie znajdują się nie tylko koncerty, ale też wydarzenia związane ze sztukami wizualnymi, kinem czy literaturą. Impreza znalazła się wśród festiwalowych zestawień prestiżowych magazynów "Guardian" i "Time". Otrzymała także prestiżową European Festival Award oraz nagrodę Green'n'Clean dla najbardziej przyjaznego naturalnemu środowisku festiwalu.