WYKONAWCY


BLANCK MASS

Pod pseudonimem ukrywa się Benjamin John Power, szkocki producent kojarzony przede wszystkim z duetem Fuck Buttons. Założył go w 2004 roku razem ze szkolnym kolegą Andrew Hungiem. Ich nietuzinkowa muzyka szybko zwróciła uwagę fanów i krytyków. Ale Fuck Buttons to tylko część dorobku Powera. Pochodzący z Worcester muzyk odnosi również sukcesy solowe. Pierwszy album pod szyldem Blanck Mass opublikował w 2011 roku. Dyskografia projektu skrywa wiele zaskakujących przedsięwzięć, takich jak ścieżka dźwiękowa do włoskiego horroru "The Strange Colour of Your Body's Tears". Największe uznanie zyskał jednak wydany w zeszłym roku album "World Eater". Sam Power określił cały materiał (nagrany w domowym studiu na szkockiej wsi) mianem "piosenek o miłości". W jego muzyce można zresztą znaleźć także bardziej stonowane fragmenty. Znalazły one oddźwięk nie tylko wśród fanów elektroniki.  Jeden z utworów Blanck Mass został wykorzystany… podczas ceremonii otwarcia letniej olimpiady w Londynie.

Data koncertu - 22 maja, godz. 19.00, Kup bilet!THE NECKS

Największe trio na świecie - pisał o nich Geoff Dyer z New York Timesa. Podobnych komplementów nie szczędzą The Necks nie tylko dziennikarze, ale i muzycy. Karl Hyde, wokalista Underworld, określił wspólny występ z triem mianem jednego z najważniejszych w swojej całej karierze. W ciągu trzech dekad działalności The Necks współpracowali m.in. Brianem Eno, Ilanem Volkovem i Swans. Ich dobrym "znajomym" jest także krajan z Antypodów - Nick Cave. W styczniu bieżącego roku otwierali jego występy podczas australijskiego tournee. W lutym ukazał się natomiast już 17 w dorobku tria album "Unfold". The Necks będą go promować także w Polsce. 
Data koncertu - 22 marca. Kup bilet!

PRIESTS

Amerykański kwartet rockowy działający w Waszyngtonie. Jego skład tworzą: Kate Alice Greer (wokal), GL Jaguar (gitara), Taylor Mulitz (gitara basowa) oraz Daniele Daniele (perkusja). W styczniu 2017 roku ukazał się ich debiutancki album "Nothing Feels Natural". Recenzent serwisu Pitchfork określił muzykę zespołu jako dioramę składającą się z żądlącej gitary, funku, tęsknego indie popu i jazzu.

Data koncertu: 14 października


MOUNT EERIE

Nazwa muzycznego projektu, którego pomysłodawcą jest Phil Elverum, były lider formacji The Microphones. Pod nowym szyldem zaczął nagrywać w 2003 roku. Pierwsze wydawnictwa ukazały się w limitowanej ilości egzemplarzy. Właściwy debiut fonograficzny nastąpił po powołaniu do życia własnej, niezależnej wytwórni P.W. Elverum & Sun. To jej nakładem ukazały się najbardziej nietypowe i oryginalne odsłony projektu, jak wzbogacony o zbiór artystycznych fotografii "Mount Eerie pts. 6 & 7" czy inspirowane black metalem "Wind's Poem". W marcu tego roku, światło dzienne ujrzał koncept album "A Crow Looked at Me". To dzieło dedykowane zmarłej na raka żonie artysty - rysowniczce i muzykowi Geneviève Castrée.

Data koncertu: 3 listopada. Kup bilet


 CITIES AVIV

Pod nazwą ukrywa się Gavin Mays, pochodzący z Memphis raper, producent i muzyk. Swoją przygodę ze sceną zaczął w składzie punkowego zespołu Copwatch. Pod wpływem fascynacji hip-hopem zdecydował się na solową karierę. W 2011 roku opublikował swój pierwszy mixtape, a w 2014 roku - debiutancki album "Come to Life". Eklektyczne podkłady i osobliwa warstwa wokalna, sprawiły, iż stał się jedną z bardziej obiecujących postaci alternatywnego hip-hopu za oceanem. W 2015 roku wydał drugą solową płytę "Your Discretion Is Trust". 

Data koncertu: 1 grudnia. Kup bilet